Straż miejska w Wałbrzychu na rowerach Oxygen!

Decyzja władz Wałbrzycha na temat zakupu rowerów elektrycznych dla straży miejskiej została uznana za niezwykle nowatorską, biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju. Sam pomysł jest elementem znacznie większego projektu o nazwie „Zielony Wałbrzych 2020”, mającego na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, a co za tym idzie, poprawę jakości życia mieszkańców.  Zgodnie z założeniami Prezydenta, Romana Szełemeja, Wałbrzych z biegiem lat powinien stać się przykładem miasta poprzemysłowego, które z powodzeniem zostało przekształcone w miejsce czyste, ekologiczne i przyjazne mieszkańcom.

Jednym z elementów autorskiego programu Prezydenta, jest projekt „Rowerowy Wałbrzych 2020”, obejmujący nie tylko zakup rowerów elektrycznych dla straży miejskiej, ale również budowę systemu ścieżek rowerowych (celem jest 5-10km ścieżek rocznie), organizacja sieci wypożyczalni rowerów ze wspomaganiem dla mieszkańców, a także, z myślą o seniorach, stworzenie możliwości korzystania z przejazdu elektrycznymi rikszami. Zakup rowerów na użytek straży miejskiej jest obecnie projektem pilotażowym, jednak zdaniem Prezydenta ma on zdecydowaną szansę powodzenia, a co za tym idzie, projekt być może otrzyma szansę aby zostać kontynuowanym.

Nowy nabytek straży miejskiej ma na celu poprawę jakości kontroli głównie w obrębie Parku Sobieskiego przy ul. Piłsudskiego, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną rewitalizację, na którą złożyło się wybudowanie nowych alejek spacerowych, placów zabaw oraz siłowni na świeżym powietrzu. Zainstalowano także nowe oświetlenie oraz kamery monitoringu miejskiego. Przez wzgląd na fakt, że park obejmuje obszar wielkości około 36 hektarów, a rzeźba terenu jest dosyć wymagająca, rowery elektryczne mają zapewnić strażnikom możliwość sprawnego i szybkiego poruszania się po parku, aby móc ochronić teren przed działalnością wandali. Komendant wałbrzyskiej straży miejskiej, Kazimierz Nowak, a także inni strażnicy miejscy, otwarcie przyznają, że zakup rowerów elektrycznych marki Oxygen był słuszną i dobrze przemyślaną decyzją, umożliwiającą dokładniejsze i szybsze kontrolowanie nawet najbardziej wymagających części miasta.

Zainteresowanych tematem zachęcamy także do obejrzenia relacji wyemitowanej w Telewizji Wałbrzych: http://www.youtube.com/watch?v=B4Z9jmhaJDI

EUROBIKE 2013 – relacja z targów rowerowych

Osoby zajmujące się pracą w branży rowerowej zapewne potwierdzą fakt, że odwiedzenie największych europejskich targów Eurobike Show jest corocznym punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego, kto chce być na bieżąco z branżowymi nowinkami technologicznymi oraz trendami na nadchodzący sezon.

Jak co roku, Friedrichshafen na cztery dni targów przeistoczyło się w europejskie centrum spotkań wszystkich pasjonatów rowerów oraz akcesoriów rowerowych, szukających inspiracji oraz informacji na temat nowości mających pojawić się niebawem na rynku. Dwanaście przestronnych hal o powierzchni prawie 100 000m² niewątpliwie okazało się obszarem, którego przebycie o własnych siłach stanowiło nie lada wyzwanie dla niejednego odwiedzającego chcącego zgłębić tajniki nowości rowerowych na rok 2014, zwłaszcza jeżeli ktoś miał w planach dosyć szczegółową inspekcję poszczególnych stoisk oferujących szeroki wachlarz niezwykle zróżnicowanych produktów.

      

Nie ulega wątpliwości, że kanclerz Niemiec, Angela Merkel, która osobiście podjęła się otwarcia targów we Friedrichshafen, jednocześnie podkreślając istotną rolę rowerów w niemieckiej gospodarce, oraz własne zamiłowanie do podróży jednośladami, sprawiła, że cała impreza nabrała większego wymiaru w oczach osób biorących udział.

Cztery dni spędzone na targach dały nam niekwestionowaną możliwość zorientowania się w obecnie panujących oraz nadchodzących trendach w branży rowerowej. Zdecydowanie największym zaskoczeniem okazał się fakt, jak bardzo w ciągu ostatniego roku rozwinęła się branża rowerów elektrycznych, będących niegdyś jedynie alternatywą dla tradycyjnych jednośladów. Obecnie, większość znanych producentów rowerów posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli rowerów napędzanych elektrycznie, zróżnicowanych pod kontem rodzaju napędu, mocy silnika oraz pojemności baterii.

Jeśli chodzi o najbardziej popularny na targach design rowerów, ciężko było nie ulec wrażeniu, że rok 2014 ma wielkie szanse aby zostać zapamiętanym w branży rowerowej jako rok pod hasłem vintage, gdyż duża część wystawców zadbała o stworzenie przynajmniej jednego modelu skierowanego zwłaszcza do pań ceniących sobie design w typie retro. Szeroka gama kolorystyczna oraz wzornicza, razem z ogromnym wachlarzem ultra kobiecych, delikatnych i praktycznych dodatków sprawiła, że niejedna z pań odwiedzających tegoroczne targi znalazła coś dla siebie.


 

Tegoroczne targi Eurobike Show niewątpliwie były dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, dającym możliwość dowiedzenia się w jakim kierunku rozwija się obecnie branża rowerowa oraz pokrewne jej dziedziny. Dodatkowo, bezpośredni kontakt z potencjalnymi odbiorcami naszych produktów stał się źródłem licznych rozmów oraz refleksji odnośnie sposobu rozwoju firmy oraz jej planów na przyszłość. Mamy nadzieję, że nasza krótka fotorelacja z targów pozwoli naszym czytelnikom choć na chwilę przenieść się do Friedrichshafen, aby poczuć niesamowitą atmosferę tegorocznej imprezy.

Targi rowerowe Eurobike Show 2013

Już za nieco ponad tydzień, 28 sierpnia, w Niemczech rozpoczną się największe na świecie targi rowerowe Eurobike Show 2013. Tegoroczna impreza, odbywająca się już tradycyjnie w miejscowości Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim, będzie już dwudziestą drugą z cyklu Eurobike. Organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 40,000 odwiedzających z całego świata, a 1,250 wystawców z 49 krajów zobowiązało się przygotować stoiska promocyjne swoich firm oraz produktów. Gra z pewnością jest wartwa świeczki, jako że swoją obecność potwierdziło prawie 2,000 dziennikarzy z całego świata.

Eurobike Show 2013

Także Oxygen może pochwalić się swoją obecnością na Eurobike – numer naszego stoiska to A4-607. Już niebawem na blogu ukażą się zdjęcia oraz relacja z największych na świecie targów rowerowych, zapraszamy więc do śledzenia naszego bloga na bieżąco.

Wakacyjne wycieczki rowerowe wreszcie stały się łatwiejsze

Jeżeli jesteś fanem wycieczek rowerowych, na pewno nie raz doświadczyłeś zmęczenia, przyspieszonego bicia serca i trudności ze złapaniem tchu po podjeździe pod wysokie wzniesienie lub przebyciu dalekiego dystansu. Miłośnicy jednośladów potwierdzą zapewne, że sytuacje takie najbardziej dają się we znaki latem, gdy temperatura powietrza potrafi sięgać 30stopni, a delikatny wiatr nie przynosi oczekiwanego ukojenia i ochłody. W takich chwilach z pomocą przychodzą rowery elektryczne, mające za zadanie uczynić przejażdżki rowerowe jeszcze przyjemniejszymi, eliminując większość trudności związanych z jazdą na rowerze tradycyjnym.

rower elektryczny Oxygen Emate CIty

Możliwość regulacji poziomu wspomagania w rowerze elektrycznym pozwala na stałe kontrolowanie wysiłku jaki wkładamy w pedałowanie, zapewniając idealne dopasowanie roweru do naszych aktualnych potrzeb, rodzaju terenu po którym jeździmy, warunków pogodowych oraz naszego poziomu sprawności fizycznej. Rower elektryczny gwarantuje znaczną redukcję poziomu wysiłku, tym samym znacznie zwiększając wydajność rowerzysty oraz dystans jaki jest on w stanie przemierzyć, jednocześnie niwelując ryzyko dyskomfortu mięśniowego dnia następnego.

Rower ze wspomaganiem elektrycznym jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla osób starszych, chcących aktywnie spędzać czas, ale również dla ludzi młodych i sprawnych fizycznie, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję, jednocześnie zapewniając sobie możliwość sprawnego i bezproblemowego poruszania się zarówno po mieście jak i poza nim. Niskie koszty eksploatacyjne, ogromna wygoda oraz niezawodność rowerów elektrycznych sprawiają, iż grono ich zwolenników stale się powiększa.

Wielokilometrowe wycieczki rowerowe bez cienia zmęczenia? Teraz jest to możliwe!

 

Oxygen Emate City – Mistrz Swiata rowerów elektrycznych

Artykul z portalu informacje24.co.uk

Polak Andrzej Łoziński został zwycięzcą wyścigów rowerów z napędem elektrycznym jakie odbyły się w Bristolu w ramach Bristol’s BIG Green Week.

Pan Andrzej pochodzący z Londynu w 2006 roku rozpoczął produkować własne rowery o napędzie elektrycznym. To właśnie rower firmy Oxygen bicycless, której właścicielem jest Polak zwyciężył w pierwszych światowych mistrzostwach rowerów z napędem elektrycznym. Jak nam powiedział zwycięzca do tego, że zwyciężył w dzisiejszych zawodach przyczyniło się to, że jeszcze w Polsce startował w wyścigach rowerów klasy MTB. Wywiad z Panem Andrzejem Łozińskim nadany zostanie wkrótce na antenie Polskiego Radia Bristol.

Zawody jakie zostały dzisiaj rozegrane stanowią część Bristo’s BIG Green Week czyli całotygodniowego festiwalu promującego ekologiczny styl życia.

W ramach tego festiwalu wyświetlane będą filmy, wystąpią artyści a także będzie można pozwiedzać miejsc, w które normalnie są niedostępne. Wszystkich atrakcji jest bardzo wiele i kazdy kto jest zainteresowany tym co będzie się działo w nadchodzącym tygodniu w Bristolu może to sprawdzić na stronie www.informacje24.co.uk

OXYDrive – czyli silnik elektryczny do roweru

OXYDrive to najnowszy produkt od marki Oxygen Rower Elektryczne. Jest to kompletny zestaw do własnego montażu w skład którego wchodzą silnik do roweru zapleciony już w przednie koło (wybieramy rozmiar 26” lub 700c, 28” lub 29”). Do tego dochodzi jeszcze bateria litowo polimerowa o pojemności 37V i 9Ah, zintegrowany kontroler w bazie baterii, komputer sterujący na kierownice i zestaw okablowania wraz ze złoconymi wodoszczelnymi wtyczkami. Cały zestaw ma kosztować w Polsce 3500PLN. Jak na polskie realia nie jest to najniższa cena natomiast niestety jakość odzwierciedla cenę. Czas montażu przewidziany jest na około 2 godziny w warunkach warsztatowych.

W szczegółach tkwi jakość
OXDive akumulator

Jak widać super estetyczny kształt baterii nadaje całemu zestawowi dość unikalny kształt

komputer sterujący

Na środku kierownicy umieszczany jest główny komputer sterujący całym systemem.

Silnik do roweru jest zlokalizowany w przednim kole roweru. Daje to dość nietypowe rozwiązanie napędowe lecz bardzo efektywne podczas jazdy w trudnym terenie. Rower jest wtedy napędzany na dwa koła przez co poprawia znacznie trakcje roweru.

Zestaw silnika do roweru oferowany przez system OXYDrive to na-pewno świetna alternatywa da tych którzy posiadają już rower lecz potrzebują dodatkowego wspomagania. Jeżeli jednak wciąż uważasz że nie jest to opcja dla ciebie to może spróbować kupić gotowy rower elektryczny